ALTSO Voc-Test Merkezi tarafından 11 – 22 Aralık 2017 tarihleri arasında Oda Temizleme Görevlisi (Seviye 2), Kat Sorumlusu (Seviye 3) ve Ön Büro Görevlisi (Seviye 4) Meslekleri için Mesleki Yeterlilik Sınavı Açılacaktır. Çalışanlarına MYK Belgesi aldırmak isteyen işletmeler, KOSGEB Belgelendirme Desteği’nden de yararlanabileceklerdir.

Sınavlar, son başvuru tarihine kadar başvuran aday sayısına göre belirtilen tarih aralığında gerçekleştirmek üzere planlanacaktır. Yeterlilik sınavları Teorik ve Performans Sınavı olarak 2 aşamalı yapılmakta olup, teorik sınav tüm adaylar için aynı gün tek oturum, performans sınavları ise her aday için en az 2’şer saat sürecek şekilde ayrı ayrı planlanacaktır.Mesleki Yeterlilik Belgesi almaya hak kazanabilmek için hem teorik hem performans sınavlarının tüm birimlerinden başarılı olmak gerekmektedir. Daha önce sınava giren adaylar, sadece başarısız oldukları birimlerin sınavına başvuracaklardır.

Sınav başvurusu için herhangi bir ön şart aranmamakta olup, sınava girmek isteyen adayların aşağıdaki evraklarla birlikte 04 Aralık 2017 Pazartesi günü mesai bitimine kadar Odamıza başvurmaları gerekmektedir.

  • Başvuru Formu (ıslak imzalı)
  • 1 Fotoğraf
  • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
  • Ödeme Dekontu

Sınav ücreti 400 (dörtyüz) TL’dir. Herhangi bir birimden kalan adaylar 1 (bir) yıl içerisinde başarısız oldukları birimlerden tekrar sınavına ücretsiz olarak katılma hakkına sahiptirler. Tekrar sınavına girecek olan adaylar da başvuru formu doldurmak zorundadırlar. Aksi takdirde sınava kabul edilmezler. Sınav ücretine, belge ücreti dâhil değildir. Belge almaya hak kazanan adayların belgelerini alabilmek için Mesleki Yeterlilik Kurumu’nun 2017 yılında 100 TL olarak belirlemiş olduğu Belge Ücretini MYK’ya yatırmaları gerekmektedir.

Çalışanlarına MYK Belgesi aldırmak isteyen işletmeler, KOSGEB Belgelendirme Desteği’nden yararlanarak, sınav ve belge ücretlerinin %50’sini KOSGEB’ten geri alabilmektedirler.

Mesleki Yeterlilikler ve sınav programı hakkında detaylı bilgiye www.altsovoctest.org.tr web sayfamızdan ulaşılabilmektedir. Tüm üyelerimize önemle duyurulur.

Başvuru için irtibat:

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası Voctest Merkezi

Tel: 0 242 512 16 97 – (dahili 217)

E-mail:   Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir

ablogo2
myk10_yil
belge_afis

DUYURULAR

myk111

uyep11

europas1

E Posta Duyuru Listesi


Gelişmelerden anında haberdar olabilmek için E-Posta duyuru listemize katılınız.


Teşekkür Ederiz