Oda Temizleme Görevlisi (Seviye 2), Kat Sorumlusu (Seviye 3) ve Ön Büro Görevlisi (Seviye 4) Meslekleri için Mesleki Yeterlilik Sınavı

Turizm Konaklama Sektöründe Oda Temizleme Görevlisi, Kat Sorumlusu ve Ön Büro Görevlisi olarak çalışan personel için Mesleki Yeterlilik Sınavı  14 Nisan – 24 Nisan  2015 tarihlerinde 09:00-18:00 saatleri arasında Alanya Ticaret ve Sanayi Odası Atatürk Cad. No 19 Alanya adresinde yapılacaktır. 

Mesleki Yeterlilik Sınavının dayanağı olan ve adayların bilmekle yükümlü olduğu ulusal yeterlilikler ve sınav programı hakkında www.altsovoctest.org.tr adresinden bilgi alabilirsiniz. 
Sınavlar Teorik ve Performans Sınavı olarak 2 aşamalı olarak yapılacaktır. Mesleki Yeterlilik Belgesi almaya hak kazanabilmek için hem teorik hem performans sınavının tüm birimlerinden başarılı olmak gerekmektedir.

Sınavlar başvuru sayısına göre 14 Nisan – 24 Nisan 2015 tarihleri arasında planlanacaktır. Teorik Sınav tüm adaylar için 1 günde, performans sınavları her adaya 2’şer saat sürecek şekilde ayrı ayrı planlanacaktır. Sınavlar ilan edilen sınav takvimi içinde yapılacak olup sınav gün ve saatleri ALTSO Voc-Test Merkezi tarafından adaylara bildirilecektir. ALTSO Voc Test Merkezi, sınav tarih ve saatlerinde değişiklik yapma hakkına sahiptir. 

Sınava katılmak isteyen adayların, 
Başvuru Formu (ıslak imzalı)
Nüfus Cüzdanı Fotokopisi 
Ödeme Dekontu 

Engelli Adayla için Engelini gösteren onaylı doktor raporu ile Merkezimize başvurmaları gerekmektedir. 
Sınava başvuru için herhangi bir ön şart aranmamaktadır. Başvuruların 09 Nisan 2015 Perşembe Günü mesai bitimine kadar ALTSO Voc Test Merkezi Birimine (ALTSO Hizmet Binası Kat 2) adresine yapılması gerekmektedir. 

Sınav ücreti 290 (ikiyüz doksan) TL’dir. Herhangi bir birimden kalan adaylar 1 (bir) yıl içinde merkezimizde tekrar sınavına ücretsiz olarak katılma hakkına sahiptirler. Tekrar sınavına girecek olan adaylar başvuru sürecini yerine getirmek zorundadırlar. Aksi takdirde sınava kabul edilmezler.

Sınav ücretine, belge ücreti dâhil değildir. Mesleki Yeterlilik Kurumu 2015 yılı için belge bedelini 50 TL olarak belirlemiştir. Belge almaya hak kazan adayların MYK Belge Ücreti olarak 50 TL’yi aşağıda bilgisi verilen hesap numarasına “MYK Belge Bedeli” açıklaması ile yatırıp dekontunu Merkezimize iletmeleri gerekmektedir. 

Sınav ve Belge Ücretleri İçin Hesap Numarası:
Halk Bankası Alanya Şubesi 
Şube Kodu: 0571
Hesap Numarası: 16000116
IBAN: TR574 0001 2009 5710 0016 0001 16

Mesleki Yeterlilik Sınavları ve Belge için sağlanan teşvikler için linke tıklayınız. 

Başvuru için: 
ALTSO Voc-Test Merkezi Birimi

Nesrin BOZKURT
Planlama Koordinatörü 
Tel: 0 242 512 16 97 – (dahili 217)

ablogo2
myk10_yil
belge_afis

DUYURULAR

myk111

uyep11

europas1

E Posta Duyuru Listesi


Gelişmelerden anında haberdar olabilmek için E-Posta duyuru listemize katılınız.


Teşekkür Ederiz